موافقت اجمالی «حاج فردوسی» با خواسته‌ی «کانون عاشقان»

«کانون عاشقان حاج فردوسی» در نامه‌ای به ایشان، خواستار نشر محتوای تولیدی خود در مجله‌ی اینترنتی منهاجیار شدند. در بخشی از این نامه آمده است:
اکنون که به فضل الهی و موافقیت حضرت عالی و همکاری علاقه‌مندان به رهبر معنوی و منهاج فردوسیان، پایگاه اینترنتی منهاجیار از حالت خشک و بی‌روح خارج شده و به مجله‌ای پر مخاطب و جذاب در زمینه‌ی سیر تکاملی و معرفتی تبدیل گردیده، تقاضا داریم اجازه فرمایید تا تولیدات تعدادی از فرزندان روحی‌تان که در قالب «کانون عاشقان حاج فردوسی» تلاش می‌کنند، در مجله‌ی اینترنتی منهاجیار منتشر گردد.

جواب حاج فردوسی چنین است:

باسمه تعالی
السلام علی اصحاب المنهاج الفردوسیّین

بخشی از تولیدات شما ـ که مشخص است با علاقه‌ی وافر به این بنده‌ی حقیر ساخته شده است ـ را ملاحظه کردم. بر خود لازم می‌دانم از بذل محبت شما عزیزان تشکر نمایم ولی تذکر دو نکته را لازم می‌شمارم:
نکته‌ی اول: گرایش من در امر تربیت، تمرکز بر محتوا به جای شخص است و سراسر نوشته‌های قدیم و جدید من بر این مطلب گواه است، و کفی بالله شهیداً
بر این اساس، معتقدم منهاجی حقیقی،‌ زمانی می‌تواند با قدرت و صلابت، راه روشن ولی دشوار منهاج فردوسیان را طی کند که تکیه‌اش در منهاجی شدن بر متون قویم و فخیمی باشد که منهاج فردوسیان بر آنها تکیه زده است نه بر شخص این کمترین.
البته اگر خدای تبارک و تعالی اراده کرده است که از طریق بسط محبوبیت بنده‌ی کمترینش، راه را برای منهاجی شدن جمعی از مردمان هموار سازد، مرا طاقت استقامت نیست و جلو فعالیت شما را نمی‌گیرم.
نکته‌ی دوم: در برخی از ساخته‌هایتان شاهد اندکی موسیقی بودم. حتماً مطلعید که اینجانب با موسیقی مصنوعی، هیچ رابطه‌ای ندارم و به اصحاب منهاج فردوسیان نیز توصیه می‌کنم ـ بنا بر احتیاط ـ هر گونه رابطه‌ی خود را با موسیقی مصنوعی قطع کنند. پس به شما عزیزان نیز توصیه می‌کنم از موسیقی‌های مصنوعی، بپرهیزید و ساخته‌های هنری خودتان را با اصوات زیبا و الحان نیکوی طبیعی بیارایید.
به دوستانی که پایگاه منهاجیار را اداره می‌کنند اجازه دادم که فقط آنچه از تولیدات شما که عاری از موسیقی باشد را منتشر سازند، باشد که تشویقی برای شما جهت دوری از موسیقی گردد و فضای معطر منهاجیار، آلوده به نغمات شیطانی نگردد.

موفق باشید
حاج فردوسی

لازم به ذکر است «کانون عاشقان حاج فردوسی» مجموعه‌ای مستقل از «دفتر مرکزی منهاج فردوسیان» است که سیاست‌های خودشان را دارند. کانال‌های این کانون در فضای مجازی عبارتند از:

آپارات:
http://aparat.com/HajFerdowsiLoversClub

اینستاگرام:
http://instagram.com/hajferdowsiloversclub

کلوب:
http://www.cloob.com/name/hajferdowsiloversclub

یوتیوب:
https://www.youtube.com/channel/UCKIoWCk-wiB7XWnFFgo_f0A?view_as=subscriber

تویتر:
https://twitter.com/hajferdowsilove

 1. دفتر مرکزی منهاج فردوسيان گفت:

  سلام علیکم
  برای ارسال پیام و سؤال، به آدرس زیر مراجعه نمایید:

  http://hajferdowsi.com/

  موفق باشید

 2. سلام ببخشید چرا نمیشه تلگرام پیام داد؟

 3. حسن گفت:

  با سلام
  احسنت بر شما.

 4. دفتر مرکزی منهاج فردوسيان گفت:

  سلام علیکم
  «منهاج فردوسیان»، یک دکترین ترییتی است که معتقد است برای رسیدن به کمال و سعادت، باید به واضحات و مسلّمات اعتقادی شیعه‌ی دوازده امامی، معتقد شد و به واضحات و مسلّمات عملی شیعه‌ی دوازده امامی، عمل کرد.
  این نگرش به تربیت، فرقه و آئین خاص نیست ولی اگر کسی «شیعه‌ی دوازده امامی» را فرقه بداند، «منهاج فردوسیان» را نیز فرقه خواهد دانست. بیشتر اهل سنت، معتقدند شیعه و بویژه شیعه‌ی دوازده امامی، یک فرقه از فرقه‌های اسلام است. البته بعضی از سنیان وهابی، شیعه را اصلاً فرقه‌ی اسلامی نمی‌دانند؛ بلکه آن را «وصله‌ی ناهمگون بر دامن اسلام» و از «بدعت‌های عبد الله بن سبأ» می‌شمارند!
  موفق باشید

 5. عاطفه گفت:

  با سلام
  تمایل دارم درباره منهاج اطلاعات بیشتری کسب کنم. آیا منهاج فرقه یا آیینی خاص هست؟ و مرام و مسلکی تازه می‌باشد؟