معرفی کتاب «دلائل الإمامه» (از منابع منهاج فردوسیان)

مقدمه:
قواعد نظری و قوانین عملی منهاج فردوسیان، برگرفته از تصریحات آیات قرآن کریم و روایات معتبر شیعه از اهل بیت طاهرین (علیهم‌السلام) است. این روایات، از منابع معتبر حدیث شیعه، برگرفته شده است. یکی از این منابع، عبارت است از:

دلائل الإمامه

این کتاب، نوشته‌ی ابو جعفر، محمد بن جریر بن رستم طبری آملی مازندرانی است. مؤلف این کتاب از چهره‏های برجسته‌ی فقهای شیعه در قرن چهارم هجری و از معاصرین شیخ طوسی و نجاشی است. این کتاب، مجموعه روایاتی از استادان منهاج فردوسیان (علیهم‌السلام) در باره‌ی مقام و معجزات و زندگانی اهل بیت عصمت و طهارت است. مؤلف در کتاب خود، سخنرانی‏ها و کلمات گهربار استادان منهاج فردوسیان (علیهم‌السلام) را نیز آورده است.
دلائل الإمامه از منابع روایی معتبر شیعه است و مورد توجه علما و فقهای شیعه قرار گرفته به طوری که در بسیاری از مجموعه‏های روایی از آن نقل شده و به آن استناد کرده‏اند. این کتاب برای شناخت زندگینامه و سخنان و مقام استادان منهاج فردوسیان (علیهم‌السلام) کتابی ارزشمند و قابل توجه می‏باشد. همچنین کتاب حاضر، دائره المعارف بزرگی از معارف اسلامی و مسائل عقیدتی است که از سرچشمه جوشان علوم اهل بیت (علیهم‌السلام) سرازیر شده است.