استجابت هر دعايي براي اولين زيارت!

سلام عليکم و رحمة الله /

عرض ادب و احترام خدمت بنده خوب خدا حاج فردوسي عزيز /
ان شاءالله که در سايه‌سار عنايات و توجهات خاصه مولايمان حضرت ولي عصر (عليه السلام) زندگي سرشار از محبتي را بگذرانيد و ما را نيز از دعاي خير خودتان فراموش نفرماييد.
يکي از برادران ديني سؤالي را مطرح نموده بودند در باب صحت و سقم يک حديث که بنده بهتر ديدم تا از جنابعالي من باب آن سؤالي داشته باشم.
ايشان مي‌فرمودند حديثي هست به اين مضمون که هر کس براي اولين بار ضريح امام حسين رو ببينه هر چي بخواد بهش ميدن. آيا اين حديث صحت دارد؟
در صورت صحت، آيا شرايطي هم براي برآورده شدن آن خواسته و حاجت، موجود است يا خير؟
از اينکه وقت گرانبهاي جنابعالي را با سؤال خود گرفتم پوزش مي‌طلبم و از خداوند منان در خواست مي‌کنم که ان شاءالله به خاطر پاسخ به اين بنده گنه‌کار، اجر و پاداشي بس گرانبها نصيبتان گرداند.

الحمدلله رب العالمين
بنده گنهکار خداي رحيم
(عين ـ الف)

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
باسمه تعالي

سلام عليکم
چنين حديثي نه براي حضرت سيدالشهداء (عليه‌السلام) و نه براي هيچ‌يک از ائمه‌ي طاهرين (عليهم‌السلام) وارد نشده است. ولي بر طبق روايت معتبر، دعا در زير قبه‌ي شريفه‌ي حضرت سيدالشهداء (عليه‌السلام)، مستجاب است.
البته توجه داشته باشيد که استجابتي که قرآن کريم به آن وعده داده و در برخي روايات، به آن اشاره شده است، قطعي است ولي به معني رسيدن به همان چيزي که خواسته شده، نيست.
گاهي همان را مي‌دهند و گاهي بهتر از آن را و گاهي بلايي دفع مي‌کنند و گاهي براي آخرت، ذخيره مي‌شود. پس نبايد با اين ذهنيت باشيد که وقتي در روايت معتبر آمده که استجابت در زير قبّه‌ي منوره است، حتماً همان چيزي که مي‌خواهيد را به شما خواهند داد.
کساني که با چنين ذهنيتي به زيارت حضرت سيدالشهداء (عليه‌السلام) يا ساير ائمه‌ي طاهرين (عليهم‌السلام) رفته‌اند، معمولاً جواب مورد نظرشان را دريافت نکرده و همين، موجب سست شدن اعتقاداتشان شده است و زيارتي که قرار بود مايه‌ي کمال و سعادت و دلگرمي باشد، مايه‌ي سقوط و دلسردي نسبت به دين گرديده است.

موفق باشيد
حاج فردوسي