پیام حاج فردوسی به مناسبت حادثه‌ی منا

باسمه تعالی

آنچه در حادثه‌ی عجیب و بی‌سابقه‌‌ی امسال، برای شماری از حاجیان، در سرزمین منا و در روز عید قربان رخ داد، سکّه‌ای بود که دو روی داشت؛ «سود» و «سوگ». آنان که رفتند، «سود بزرگ» بردند و برای آنان که ماندند، «سوگ بزرگ» گذاشتند. آنان که رفتند، آمرزیده در جوار رحمت حق، آرمیدند و لبیک‌گویان، وارد صحرای محشر خواهند شد. خوشا به حالشان.
به مناسبت این حادثه، تذکر سه نکته را لازم می‌دانم:
نکته‌ی اول: باید توجه داشته باشید که «سود بزرگِ آنان که رفتند» شما را از «سوگ بزرگ آنان که ماندند» باز ندارد. بوق‌های تبلیغاتی یکسویه، خواهند کوشید تا با توجه دادن به «سودِ بزرگِ آنان که رفتند» شما را از عظمت سوگی که بر قلوب بازماندگان وارد شد، غافل سازند. همچنین اجازه ندهید برخی اظهار نظرهای یکجانبه، شما را چنان در ژرفای اندوه، غوطه‌ور سازد که از عظمت جان‌باختگان این حادثه غافل شوید. جان باختگان این حادثه، قربانیان انتخاب‌شده‌ی حق تعالی هستند. راز بزرگی در این عروج مظلومانه و قربانی شدن در سرزمین قربانی کردن وجود دارد که بر اهلش پوشیده نیست. پس باید این جریان را دو سویه بنگرید تا بتوانید معتدلانه در موردش تصمیم گرفته و اظهار نظر کنید.
نکته‌ی دوم: ثمردادنِ خون به ناحق ریخته‌ی قربانیان عید قربان، با ریشه‌کن شدن شجره‌ی آل سعود ملعون از سرزمین حجاز است. اگر ریشه‌کن شدن اسرائیل از قبله‌ی اول مسلمین، یک اهمیت داشته باشد، ریشه‌کن شدن آل سعود خبیث از قبله‌ی ابدی و سرزمین وحی، هزار اهمیت دارد.
رؤسای کشورهای اسلامی، باید برای بیرون راندن این حرامیان از حرم، متحد شده و مسلمانان جهان نیز با پشتیبانی یکپارچه‌ی خود، آنان را در رسیدن به این هدف ارزشمند، یاری رسانند.
نکته‌ی سوم: از هر گونه عمل خودسرانه که خارج از عرف بین المللی است و می‌تواند مستمسکی به دست وهابیت نابکار بدهد، بپرهیزید، ولی نفرین بر شیعیان آل ابوسفیان را فراموش نکنید. پس در تمام تصمیمات اساسی و مهم سیاسی، پیرو و مطیع رهبر معظم (حفظه الله) باشید.
در پایان، این حادثه را به مهاجران الی الله، تبریک و به بازماندگانشان، تسلیت عرض می‌نمایم.

اللهم احشرنا فی زمره من قال لا اله الا الله، محمد رسول الله، علی ولی الله
و قتلاً فی سبیلک، فوفّق لنا
حاج فردوسی
ذی‌حجه الحرام ۱۴۳۶ هجری