آزار خانواده به جرم منهاجی شدن!!

حاج فردوسي سلام

شرمنده‌ام که اين حرف را مي‌گويم ولي بعد از اين که منهاجي شدم يعني قدم به سوي منهاج فردوسيان برداشتم، پدر و مادر و برادران و حتي خواهرم اصلاً راضي نيستند به اين برنامه و هر روز طعنه‌ي پدرم و يا طعنه‌ي ديگر اعضاي خانواده خيلي اذيتم مي‌کند، مخصوصاً طعنه‌هاي پدرم. يعني جوري طعنه مي‌زند که گويا نمي‌خواهد من اصلاً در خانه‌اش زندگي کنم. خلاصه اگر براي خلاص شدن از اين حرف‌ها، يک راهي و چاره‌اي اگر داريد، ممنونتان مي‌شوم.

ــــــــــــــــــــــــــــــــ
باسمه تعالي

سلام عليکم
عمل کردن به دستورات نوراني اسلام عزيز، هيچگاه موجب آزار کسي نمي‌شود و گرمابخش است نه سردي‌آور. پس اگر در رفتار شما و خانواده‌تان سردي و دشمني ايجاد شده، در قدم اول، بايد نگاهي دقيق به اعمال و رفتار خودتان کنيد. شايد رفتار شما، به طور دقيق بر طبق تعاليم اسلام عزيز نيست، و گرنه بايد آنان را به منهاج فردوسيان، مشتاق مي‌کرد نه اين که وادار به موضع‌گيري‌هاي تند و احساسي نمايد.
حتماً شنيده‌ايد حکايت آن مرد نصراني که شيعه شد و به سفارش امام صادق (عليه‌السلام) بيشتر و بهتر به مادرش خدمت مي‌کرد تا جايي که مادرش علت را جويا شد و او شيعه‌شدنش را عامل بيشتر شدن خدمتش به مادر بيان کرد و مادر نصراني‌اش نيز به همين واسطه، شيعه گرديد.
اگر شما، به درستي منهاجي شده باشيد، بايد همانند شمعي در انجمن، موجب نورافشاني و گرمابخشي باشيد و هيچ عاقلي از منبع نور و گرمي، رويگردان نمي‌شود و در صدد آزارش بر نمي‌آيد. در هر حال، در رفتارتان با خانواده، تجديد نظر جدّي کنيد. چنان گوش به حرف پدر و مادر باشيد و نسبت به برادران و خواهران خود، مهربان و خوشرفتار، که همگي جوياي علت اين خوشرفتاري شوند و آنگاه، شما با افتخار، اعلام کنيد که منهاجي شده‌ايد. در اين صورت، خواهيد ديد که بهترين تبليغ براي منهاج فردوسيان انجام داده و بيشترين بهره را از پياده کردن اخلاق پيامبرگونه برده‌ايد.

موفق باشيد
حاج فردوسي